Studia za granicą - szansa na lepszą przyszłość

Chciałbyś studiować na prestiżowej uczelni? Poszerzać swoje horyzonty i szlifować język? W takim razie poznaj uczelnię Pavla Jozefa Safarika w Koszycach.

Lata szkolne mają to do siebie, że mijają stosunkowo szybko. Prawdę tę z pewnością potwierdzą maturzyści, stojący u progu jednego z najważniejszych egzaminów życia. W końcu wyniki uzyskane na maturze często stanowią swego rodzaju przepustkę umożliwiającą podjęcie nauki na wymarzonym kierunku. Naturalnie wspomniany egzamin związany jest z ogromnym stresem. Nic więc dziwnego, że spora liczba młodych ludzi – pomimo dobrego opanowania materiału – nie uzyskuje satysfakcjonujących wyników. W praktyce nierzadko oznacza to, iż droga na wymarzoną uczelnię wyższą zostaje dla nich zamknięta. Jak się jednak okazuje, istnieje rozwiązanie umożliwiające dostanie się na upragniony kierunek, nawet pomimo kiepskich wyników uzyskanych na egzaminie maturalnym. Ale to nie wszystko; wspomniane rozwiązanie wiąże się bowiem z możliwością podjęcia studiów zagranicznych na prestiżowym kierunku, a tym samym uzyskania dyplomu pozwalającego na podjęcie pracy np. w zawodzie lekarza. O czym mowa? O studiach na uczelni Pavla Jozefa Safarika w Koszycach na Słowacji.

 

Egzamin wstępny a wyniki matury

Studiowanie medycyny na prestiżowej, zagranicznej uczelni - to marzenie sporej części maturzystów. Jak się jednak okazuje, niektóre osoby – zniechęcone kiepskimi wynikami egzaminu maturalnego – nawet nie dopuszczają do siebie myśli, że mogą mieć jakąkolwiek szansę na studiowanie poza granicami kraju. A to błąd, ponieważ Uniwersytet Pavla Jozefa Safarika w Koszycach daje taką możliwość bez względu na ilość punktów uzyskanych na maturze. Jak więc – w praktyce – wygląda proces rekrutacji? Otóż w przypadku omawianej uczelni wyniki matury po prostu nie są honorowane. Ogromne znaczenie ma natomiast wynik uzyskany na egzaminie wstępnym z biologii oraz chemii. Jak się okazuje, ponad 95% uczniów z Polski dostaje się w ten sposób na wymarzoną medycynę bądź stomatologię. Zamiast więc czekać kolejny rok na możliwość poprawy matury, warto spróbować swoich sił i tym samym rozpocząć naukę za granicą.

                                                      

Zalety

Studiowanie poza granicami kraju bywa krokiem milowym dla młodego człowieka. Oznacza bowiem konieczność wyjazdu z Polski, a tym samym diametralną zmianę otoczenia. Niemniej jednak – w tym konkretnym przypadku – jest to zmiana, która z pewnością okaże się pozytywna. Skąd to przekonanie? Ponieważ studiowanie tak pożądanego kierunku, jakim jest medycyna oraz stomatologia, niemal zawsze równoznaczne jest z zapewnieniem sobie wysokopłatnego zawodu, który będzie stałym źródłem dochodów. W praktyce absolwenci wspomnianych kierunków nie muszą obawiać się o zatrudnienie czy też wysokość wynagrodzenia. To ogromny komfort, o którym wiele osób może jedynie marzyć.

Wykłady na uczelni Pavla Jozefa Safarika w Koszycach odbywają się w języku angielskim. Czy to problem? Zdecydowanie nie! Każdy ambitny maturzysta z powodzeniem poradzi sobie z barierą językową, zwłaszcza że zajęcia prowadzone są przez wysoce wykwalifikowaną kadrę, uwzględniającą poziom reprezentowany przez uczniów z Polski. Masz więc idealną możliwość szlifowania języka, tak niezbędnego w dzisiejszych czasach.

 

Na co jeszcze mogą liczyć studenci uczęszczający na Uniwersytet Pavla Jozefa Safarika w Koszycach? Przede wszystkim na zdobycie kwalifikacji zawodowych uznawanych w całej Unii Europejskiej, a tym samym na możliwość podjęcia stażu lub pracy w krajach anglojęzycznych. Nie trzeba chyba dodawać, że wiąże się to z bardzo wysokim wynagrodzeniem, znacznie odbiegającym od polskich standardów. Poza tym - w ramach programu uczelnianego - uczniowie mogą uczestniczyć w wymianie, ponieważ słowackie uczelnie zawierają umowy międzynarodowe z uniwersytetami na terenie UE i nie tylko! Uczelnia gwarantuje edukację zgodną ze standardami europejskimi, szeroki zakres zajęć praktycznych oraz – co niezwykle istotne – zdobycie dyplomu bez późniejszej nostryfikacji w kraju. Warto dodać, iż nostryfikacja jest koniecznością w przypadku podjęcia studiów na Ukrainie i w krajach nienależących do UE.

 

Podaruj sobie szansę na lepszą przyszłość i już dziś podejmij decyzję o studiach na Uniwersytecie Pavla Jozefa Safarika w Koszycach. Po więcej informacji dotyczących uczelni zapraszamy na www.studiaslowacja.eu.

 

                                             

Przeczytaj również

Polecane

Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?

Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?

Najpopularniejszym obecnie językiem, którego uczy się już...

Tłumaczenia z języka ukraińskiego na polski

Tłumaczenia z języka ukraińskiego na polski

Język ukraiński i język polski należą do grupy języków...

Nauka angielskiego - czy można nauczyć się języka w miesiąc?

Nauka angielskiego - czy można nauczyć się języka w miesiąc?

Reklamy często przekonują nas, że języka obcego można...

Jak zacząć naukę języka obcego?

Jak zacząć naukę języka obcego?

Języków obcych warto się uczyć nie tylko ze względu na...

Galeria zdjęć

Jak wybrać dobre gimnazjum? Jak wygląda i w jaki sposób jest oceniany egzamin gimnazjalny? Czy warto studiować dwa kierunki studiów jednocześnie? Mieszkanie czy akademik – gdzie wprowadzić się na czas studiów?
comments powered by Disqus