Skuteczne metody nauki języka

W obecnych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest podstawą funkcjonowania. Nie tylko na rynku pracy, ale także na co dzień, coraz częściej bowiem spotykamy na ulicach naszych miast ludzi innych narodowości.

W życiu zawodowym możemy stanąć przed koniecznością współpracy z klientami z innych krajów. Znajomość języka, najczęściej angielskiego, jest zatem niezbędna. Jakimi sposobami możemy się go nauczyć?

 

 

Dziecko i nauka języka obcego

 

Na wstępie warto zaznaczyć, że najłatwiej języka obcego nauczyć dziecko. Ma ono otwarty umysł, dobrą pamięć i dzięki prostym metodom, opartym na zabawie czy śpiewaniu piosenek – w naturalny, niewymuszony sposób chłonie ono nowe słówka i zasady gramatyki.

Obecnie w podstawie programowej szkół podstawowych znajduje się nauka języka angielskiego. Jest to wprawdzie tylko kilka godzin tygodniowo, ale jeśli rodzice zachęcają dziecko do nauki i wspierają je aktywnie – może się ono wiele nauczyć, a dodatkowe kursy nie będą mu potrzebne.

Jednak nie każdy z nas miał szczęście urodzić się w rodzinie dwujęzycznej. Co więc możemy zrobić, jeśli w wieku dojrzałym nadal mamy problem z przyswojeniem języka angielskiego?

                                                         

 

Szkoła i kursy

 

Kurs języka angielskiego w szkole wieczorowej to najlepsza z opcji dostępnych dla osób pracujących - nie zakłóca życia zawodowego. Szkoła wieczorowa prowadzi zajęcia we wczesnych godzinach wieczornych, przez określoną ilość dni tygodnia.

Nauka języka obcego trwa, w zależności od stopnia trudności języka i intensywności kursu, od kilku do kilkunastu miesięcy. Ci z nas, którzy nie mogą sobie pozwolić na przerwę w pracy, powinni wybrać właśnie szkołę wieczorową.

Kursy są również dobrym wyborem dla uczniów i studentów. Prowadzone w małych grupach, przeważnie przez native speakerów, pozwalają w szybki i skuteczny sposób, poprzez rozmowy, uczyć się języka obcego.

 

 

Jak zachęcić siebie i dziecko do nauki języka?

 

W przypadku młodszych dzieci jest to o tyle proste, że wykazują one naturalną chęć i entuzjazm do nauki. Jeśli zajęcia są ciekawie prowadzone, a rodzice w domu kontynuują naukę w sposób niewymuszony – dziecko będzie chętnie i efektywnie się uczyło.

Nieco gorzej mają się sprawy w przypadku ciągle zabieganych i zapracowanych dorosłych. Ci muszą zdawać sobie sprawę z wagi znajomości języka, by przezwyciężyć swoje zmęczenie i brak czasu. Warto także nawiązywać znajomości z osobami o innej narodowości – chęć porozumiewania się z nimi powinna być silnym bodźcem do nauki.

 

Nie wolno nam zaniechać nauki języków obcych. Świat w XXI wieku jest bardzo mały, a to oznacza, że coraz częściej będziemy stawiani przed koniecznością porozumiewania się językami obcymi – zwłaszcza angielskim, określanym jako język całego świata.

 

                                                               

Polecane

Studia za granicą - szansa na lepszą przyszłość

Studia za granicą - szansa na lepszą przyszłość

Chciałbyś studiować na prestiżowej uczelni? Poszerzać...

Skuteczne metody nauki języka

Skuteczne metody nauki języka

W obecnych czasach znajomość przynajmniej jednego języka...

Nauka przez zabawę, czyli jak zachęcić dziecko do poszerzania swojej wiedzy?

Nauka przez zabawę, czyli jak zachęcić dziecko do...

W dzisiejszych czasach nauka nie musi być nudna....

4 kluczowe strategie szybkiej nauki języka angielskiego

4 kluczowe strategie szybkiej nauki języka angielskiego

Uczysz się języka angielskiego i zależy Ci na tym, by jak...

Galeria zdjęć

Wybieramy kurs językowy Jakich języków obcych warto się uczyć? Książki w języku angielskim – dobra metoda na naukę? Jak napisać pracę dyplomową?
comments powered by Disqus