Pomoce naukowe, z których chętnie skorzystają uczniowie

Odpowiednie pomoce dydaktyczne mogą sprawić, że nauka stanie się o wiele bardziej ciekawa i skuteczna. Nauczyciele oraz rodzice mają zaś w czym wybierać – oferta takich materiałów jest bardzo bogata.

Uczniowie zarówno w szkole, jak i w domu o wiele chętniej skupiają się na interesujących pomocach naukowych niż na samym tylko obowiązkowym podręczniku i zeszycie z ćwiczeniami. Materiały takie nie tylko ułatwiają naukę i pomagają rozumieć określone zagadnienia, ale także są źródłem pożytecznej rozrywki. Oto kilka pomocy dydaktycznych, na które warto zwrócić uwagę.

 

Plansze, fiszki, mapy

Powyższe materiały mogą przydać się szczególnie do nauki języka obcego. Mapy świata wraz notkami dotyczącymi historii i kultury poszczególnych państw w języku angielskim czy niemieckim umożliwiają nie tylko szlifowanie zdolności językowych, ale też uzupełnienie wiedzy geograficznej. Także fiszki i plansze ścienne to dobre materiały do ćwiczenia pamięci i nauki słówek.

 

Gry edukacyjne

Gry są doskonałą propozycją dla młodszych uczniów, ale także starsze roczniki chętnie biorą w nich udział. Gra to zawsze sprawdzenie swoich możliwości oraz okazja do zdrowej rywalizacji. Taką metodą można efektywnie przyswoić sobie zwłaszcza zasady poprawnej polszczyzny czy zapamiętać fakty historyczne.

 

Zestawy badawcze

Młodzi badacze nie muszą ograniczać się jedynie do podręczników oraz tablicy Mendelejewa. Ciekawą propozycją dla uczniów zafascynowanych chemią, fizyką czy przyrodą są zestawy badawcze i bezpieczne zestawy eksperymentalne, służące na przykład do badania wód i gleb czy wielofunkcyjne zestawy akcesoriów laboratoryjnych.  

 

Multimedia

Biorąc pod uwagę, jak chętnie obecnie dzieci i młodzież korzystają z komputerów, warto zainwestować w multimedialne programy edukacyjne oraz plansze interaktywne. Użytkownicy takich programów mogą sprawdzać swoje umiejętności z zakresu języka polskiego, matematyki, chemii, fizyki czy przyrody poprzez rozwiązywanie przygotowanych zadań. Pakiety są zawsze dostosowane do podstawy programowej na danym etapie nauczania oraz przedstawiają wiedzę w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób – wzbogacone są o zdjęcia, animacje 3D oraz filmy.

 

 

Elżbieta Gwóźdź

 

Polecane

Czy można grać w... naukę języków obcych?

Czy można grać w... naukę języków obcych?

Języków obcych uczą się na co dzień setki milionów osób...

Żłobek prywatny czy państwowy: który wybrać?

Żłobek prywatny czy państwowy: który wybrać?

Jedną z pierwszych ważnych decyzji, którą podjąć muszą...

Metoda Silvy – dobry sposób na przyswajanie wiedzy?

Metoda Silvy – dobry sposób na przyswajanie wiedzy?

Zwolennicy metody Silvy przekonują, że opanowanie jej to...

Matura międzynarodowa – na czym polega?

Matura międzynarodowa – na czym polega?

Od 1993 roku polscy maturzyści mogą przystępować do...

Galeria zdjęć

Czy warto studiować dwa kierunki studiów jednocześnie? Jak dobrze przygotować się do egzaminu ustnego? Mieszkanie czy akademik – gdzie wprowadzić się na czas studiów? Lęk egzaminacyjny
comments powered by Disqus