4 kluczowe strategie szybkiej nauki języka angielskiego

Uczysz się języka angielskiego i zależy Ci na tym, by jak najszybciej robić postępy? Nie ucz się bez wcześniej opracowanego planu i wyboru skutecznych metod nauki. Dzięki temu nie stracisz cennego czasu. Poniżej podpowiadamy strategie, jakie warto wykorzystać podczas nauki języka angielskiego.

Ucz się grup wyrazów

Jedną z najskuteczniejszych strategii uczenia się języka angielskiego jest unikanie nauki pojedynczych słów. Brzmi absurdalnie? Nie do końca. Musimy bowiem mieć świadomość, że w języku angielskim większość słów jest ze sobą powiązana i tworzy stałe, często występujące związki o konkretnym znaczeniu. Dlatego też omawiając zasób słownictwa z danej dziedziny warto wychwytywać związki wyrazowe, które występują często np. w tekstach o danej tematyce. Dzięki temu nie tylko nauczymy się znacznie więcej słów, ale również nie będziemy mieli problemów z artykułowaniem swoich myśli i płynnym mówieniem. A to jak wiadomo ma ogromne znaczenie.

 

Czasowniki frazowe są ważne

Doskonałym przykładem są tak zwane phrasal verbs czyli czasowniki frazowe. Przez Anglików używane są bardzo często. Co więcej te związki wyrazowe znaczą kompletnie co innego niż pojedyncze słowa, które je tworzą. Dlatego też, jeśli zależy nam  aby szybko robić postępy w nauce języka angielskiego ich przyswojenie powinno stać się jedną z najważniejszych naszych zadań. Jak pokazuje doświadczenie nauczycieli języka angielskiego, osoby, które dobrze znają czasowniki frazowe o wiele lepiej radzą sobie w rozmowach w języku obcym.

 

W jaki sposób najefektywniej uczyć się czasowników frazowych? To bardzo proste. Możemy oczywiście w tradycyjny sposób wypisać je na kartce i powoli uczyć się na pamięć lub wykorzystać je w praktyce. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z możliwości jakie dają nam kursy angielskiego przez internet. Znajdziemy w nich wiele zdań z przykładowym zastosowaniem czasowników frazowych, dzięki którym przyswoimy wiedzę szybko i bez problemów. 

 

Poznaj łączniki ułatwiające płynne mówienie

Kolejną skuteczną strategią nauki języka angielskiego jest opanowanie wszystkich łączników zdań, dzięki którym o wiele łatwiej jest nam wyrazić to, co mamy na myśli. Mówimy tu o wszystkich zwrotach typu “Uważam, że…”, “Pozwól mi wyrazić swoje zdanie…”, “Z drugiej strony…” itp.

 

Choć początkowo nie wydaje się nam one niezbędne, tak naprawdę umiejętność płynnego komunikowania się bez znajomości kluczowych zwrotów łączących rozmowę może okazać się trudna. Dlatego też osoby, które posiadają szeroki zasób słownictwa powinny skupić się właśnie na przyswajaniu tego typu łączników. Dzięki nim prowadzenie komunikacji będzie znacznie łatwiejsze - o czym przekonało się już wiele osób rozmawiających z obcokrajowcami.

 

Mówienie i praktyka, czyli to co najważniejsze

Ostatnią, a mimo to najważniejszą strategią przy nauce języka angielskiego jest skupianie się nie na teorii, lecz na praktyce. Musimy zdać sobie sprawę, że nawet bardzo szeroki zasób słownictwa, którego nie będziemy w stanie wykorzystać podczas rozmowy z drugą osobą tak naprawdę na niewiele nam się przyda. Uczmy się podczas mówienia, starajmy się odgrywać scenki, szukajmy możliwości kontaktu z drugą osobą. Tylko ćwiczenie języka w praktyce da nam bowiem widoczne efekty.

 

Podsumowując, powyższe strategie to prosty i skuteczny sposób na efektywną, przyjemną naukę. Przekonało się o tym już wiele osób, które dzięki ich zastosowaniu odniosły sukces.

 

Polecane

Jak napisać pracę dyplomową?

Jak napisać pracę dyplomową?

Praca dyplomowa dla zdecydowanej większości studentów...

Jak przygotować się do prezentacji maturalnej?

Jak przygotować się do prezentacji maturalnej?

Na przemyślenie i napisanie swojej pracy maturalnej z...

Lęk egzaminacyjny

Lęk egzaminacyjny

Doświadczają go uczniowie, studenci, jak również osoby...

Egzaminy na studia aktorskie – to nie fraszka

Egzaminy na studia aktorskie – to nie fraszka

Szkoły teatralne to jedne z nielicznych szkół wyższych,...

Galeria zdjęć

Technikum czy zasadnicza szkoła zawodowa – co wybrać po ukończeniu gimnazjum? Książki w języku angielskim – dobra metoda na naukę? Etyka nie jest gorsza od religii Jaką uczelnię wybrać?
comments powered by Disqus